Futbol temalı pasta ve Paşamın doğumgünü | BaharDALI

Futbol temalı pasta ve Paşamın doğumgünü

Her yıl olduğu gibi bu yılda doğum günü arifesinde bizim evin paşasının gönlünden geçen konsepte uygun materyalleri bir kaç hafta öncesinden toplamaya başladım. Bu defa konumuz tutkunu olduğu futbol olunca, yeşil runner, yeşil çatallar, yeşilli kokteyl bardakları, bir bir toplanmaya başlandı…

Cup cake ve pasta üzeri için futbolcu figürü aramaya başladım. Bir dönem bazı pastahanelerde katalogdan seçtiğimiz, pasta figürlerini satan web sitelerinin sayısı hayli artmış. Sipariş verip maç yaptıracak kadar futbolcu : ) )- pasta üzerini donatacak bir set (üçer oyuncu, ikişer kale şeklinde) satın aldıktan sonra, tutkunu olduğum Pastaland de dolaşırken, daha güzel bulduğum ikinci seti de cup cakeler için aldım.

Aslında bu aşama geçen yıl yaptığım Şirinler Pasta ’ya göre işimi epey kolaylaştırdı. Daha önce Anneler günü için, Şeker Hamurlu Cup Cake atölyesinde arkadaşlara yapımını gösterdiğim taraftar atkı modelleri de cup cake tabağına eklenince, soframız renklendi, tam bizim futbol tutkunlarının iştahını kabartacak kıvama geldi. Pastamızın dikdörtgen ve uygun yükseklikte olması için, büyük borcamda Pasta Kekimizi pişirip, arasını paşamın sevdiği çilek ve muz parçaları ile doldurdum. Üzerini şeker hamuru ile kapladım. Süsleme Glazürü -marketlerde Dr.Oetker in tüp glazürü olarak bulunuyor- ile saha çizgilerimizi ekleyip, futbolcularımızı da yerleştirdik …Maç başlasın artıkkkk…

Son hazırlıklar için menüye ilave, şanslı paşanın anneannesi ile birlikte futbol topu niyetine truffe olarak bisküvili topları yuvarladık. Servis tabağına bir kale kondurdum. Alperen ‘in dileği bu kalenin Galatasaray tarafına ait olması : )) Yani kurgumuz şöyle, sahaya çıkan takımlar, Beşiktaş ve Galatasaray, bu kalede Galatasaray ‘ın yediği goller….

Böyle futbol sevdalılarına daha çok enerji için, Saray böreği ve anneannemizin fikrine kulak verip, Patatesli civcivlerden oluşan salatamızı da hazırlayıp sofraya ekledik.

 

 

 YORUM BIRAKIN

Yorum yapabilmek için GİRİŞ yapmalısınız.