In Time- Zamanın İçinden | BaharDALI
Şub 7, 2013 - Sinema    Yorum Yok

In Time- Zamanın İçinden

Para yerine maaşınızı zaman olarak alıp ve her şeyi zamanla satın aldığınız bir dünya düşünün. Bir fincan kahveyi 3 dakikaya alırken 5 saatlik çalışmanın karşılığı ise 7-8 saatlik yaşam .

Zaman bitince ne mi oluyor, yaşam da bitiyor…Aslında bu çevrim ve felsefeyi mevcut dünya düzeninde de dolaylı olarak yaşıyoruz . Bir ev satın alıp, on yıl borçlanıp, on yıllık kazancımızın yada arabamızın modelini değiştirip iki yıllık kazancımızın önemli bir kısmını,aslında, uzun bir zamanımızı borcumuza ödüyoruz.

Filmi izlerken zamanın değerini ve satın aldıklarımız için ödediğimiz anları sorguluyorsunuz. Bilim kurgu tarzındaki filmde zaman yükleme dijital olarak canlandırılmış, bileklere yüklenen, paradan, altından daha değerli olan zaman, koldaki yeşil dijitlerde ….

Dünya zaman bölgelerine ayrılmış. Kolunda genelde 1 gün civarında zaman olan insanlar en alt seviyeyi oluşturuyor ve gettolar diye tabir ettiğimiz bölgelerde yaşıyorlar. Bir de gerçek hayattaki gibi halkı sömürüp, zaman borsasıyla oynayıp binlerce yıla sahip olanlar var . Esas oğlan Justin Timberlake ve  Tyler Durden düzene karşı savaş verip, zaman dünyasını değiştirmeye çalışıyorlar. Konu süper, aksiyon seviyesi biraz düşük olsa da enteresan bir film.

Yapım:  2011 – ABD
Tür: Bilim kurgu, Aksiyon
Süre: 115 dakika
Yönetmen:  Andrew Niccol
Başrol Oyuncuları:  Justin Timberlake, Amanda Seyfried, Alex Pettyfer, Olivia Wilde

IMDB Puanı: 6,7/10 ( 1225 izleyiciden)YORUM BIRAKIN

Yorum yapabilmek için GİRİŞ yapmalısınız.