Uluslararası / İnternational | BaharDALI
Oca 1, 2012 - Sinema    Yorum Yok

Uluslararası / İnternational

Sallinger (Clive Owen) adli bir Interpol ajanı, Manhattan Savci Yardimcisi (Naomi Watts) ile birlikte, kirli isler ceviren ve tüm dunyada çapında karışık işlerin merkezi olan bir bankanın pesine duşerler. Bu banka öylesine güçlü ve karanlık işler peşindedir ki, olaylar Milano ‘da lider bir siyasetçiye düzenlenen suikast ile başlar. Sallinger ve Naomi için, bu amaca ulaşırken ilk aşama  suikastçiyi bulmaktır.

New york ta suikastçının peşine düştüklerinde, peşlerinde bir ordu kadar insanı bulunca olayların tahmin ettiğinden çok daha büyük çapta olduğunu anlarlar. Bu aşamada Amerika, İsrail, Ortadoğu ve Türkiyede de bu bankanın bağlantıları, dünya çapında terör ve savaş kaynakları paylaşımı ve  ”bu bir dünya düzeni deyip geçecek miyiz” sorusu gerçekten düşündürücü. Çünkü filmdeki bağlantılar oldukça gerçekçi görünüyor.

Türkiye ile ilgili bağlantılarda kilit isim Haluk Bilginer’ de rolünde çok başarılı.  Takibin İstanbul ‘da devam eden sahnelerinde Süleymaniye camii  ve Yerebatan sarnıcı gibi tarihi yerlerde çekilmiş. Güzel ve düşündürücü bir aksiyon filmi …YORUM BIRAKIN

Yorum yapabilmek için GİRİŞ yapmalısınız.