Yeni Hayat -Cast Away | BaharDALI
Haz 29, 2012 - Sinema    Yorum Yok

Yeni Hayat -Cast Away

Issız bir adaya düşseniz yanınızda götürmek istediğiniz üç şey ne olurdu ? sorusunu, pek çoğumuz, lise yıllarının popüler etkinliği olan anket sorularını cevaplarken düşünmüşüzdür.

O dönem popüler olan anketlerle paylaştığımız özelliklerimizi şimdi facebook sayfamızdaki hobiler, ilgi alanları, en sevdiğiniz kitap, en sevilen müzikler başlıklarının altında paylaşıyoruz….

O önemli soruya dönecek olursak, bu film tamamen ıssız bir adada, bir uçak kazası sonrasında mahsur kalan, üstelik yanına uçağın enkazından çıkan kargo gönderilerinden başka bir şey alamayan bir insanın yaşam mücadelesini anlatıyor. Sonunda ödül ve belki geriye dönüş şansıda olmayan, zorunlu ve yalnız bir Survivor adası mücadelesi…

Tempolu iş hayatı boyunca, metropol bir şehirde yaşayıp, kullandığı teknoloji ve düzenin değerini unutan insan, tropikal bir adada her şeye yontma taş devri olanaklarıyla başlayıp, Yeni bir hayat kuruyor. Bu film sadece fiziksel değil, böyle şartları yalnız başına göğüsleyen bir adamın ruhsal ihtiyaçlarını, sevme-sevilme ve arkadaşlık gibi duygulara açlığını da nasıl giderdiğini de Tom Hanks in müthiş oyunculuğu ile yaşatıyor.

Filmin finalinde, yeni ve eski hayatının düzenini kıyaslarken, bir gönül eşine sahip olmanın ve bizim sahip olduklarımızın da değerini sorgulatıyor.

Yapım:  2000 – ABD

Tür: Dram, Macera, Romantik
Süre: 140 dakika
Yönetmen:  Robert Zemeckis
Başrol Oyuncuları:  Tom Hanks, Helen Hunt ve Paul Sanchez

IMDB Puanı: 7,5/10YORUM BIRAKIN

Yorum yapabilmek için GİRİŞ yapmalısınız.